Członkowie organizacji domagają się także skierowania wniosku do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przez kandydatkę przestępstwa znieważenia bohaterów Armii Krajowej.

W liście otwartym przekazanym mediom działacze POKiN piszą, że Jachira zamieściła na Twitterze zdjęcie wykonane pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, na którym przed hasłem "Bóg Honor Ojczyzna" znajduje się kandydatka i dwie młode osoby trzymające transparent z napisem: "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege".

To nie tylko przekracza wszelkie normy walki politycznej i dobrych obyczajów, ale stanowi przejaw jawnej pogardy dla wartości bliskich sercu każdego rodaka, nawet jeżeli jest on osobą niewierzącą

– napisał w liście rzecznik Porozumienia dr Jerzy Bukowski.

Wyraził przekonanie, że „wśród członków Koalicji Obywatelskiej jest zapewne wiele osób, które poczuły się zażenowane i zniesmaczone podłym zachowaniem Klaudii Jachiry".

"Mamy nadzieję, że nie brak ich również w sztabie wyborczym tego ugrupowania" – napisał rzecznik domagając się błyskawicznej reakcji na "uwłaczający bohaterom walk o niepodległość Rzeczypospolitej skandal".

Przypomnijmy, że Jachira zamieściła na Twitterze zdjęcia z piątkowego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, w którym wzięła udział. "Bądźmy solidarni z przyszłymi pokoleniami. Chrońmy klimat i planetę. Wspaniała energia młodych na wczorajszym marszu daje nadzieję! Obiecuję wam, że w Sejmie walczyć będę o waszą przyszłość na zdrowej planecie" - napisała Jachira.

Na jednej z fotografii widać działaczkę pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Widoczny na monumencie napis „Bóg Honor Ojczyzna” przytłacza transparent z napisem: „Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege".