Tancerze będą rywalizować w ramach Mistrzostw Świata w 10 tańcach oraz Pucharu Świata w tańcach latynoamerykańskich i standardowych.

W Radomiu zaprezentują się tancerze m.in. z Anglii, Rosji, USA, Hong Kongu, Islandii, Włoch, Szwecji, Ukrainy, Białorusi i Polski

– poinformował jeden z organizatorów imprezy, Tomasz Reindl.

Udział w zawodach zadeklarowało ponad 560 par. Sobotnią i niedzielną galę finałową poprowadzi wielokrotny wicemistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, Rafał Maserak. Gwiazdami wydarzenia będzie słynna włoska para – Salvatore Sinardi i Viktoria Kharchenko – mistrzowie Włoch i medaliści Mistrzostw Świata.

Freedom Dance Cup odbędzie się w Radomiu po raz czwarty.

Naszą ambicją było stworzenie i zorganizowanie takiego turnieju, dzięki któremu będziemy mogli wrócić do bogatych radomskich tradycji tanecznych

– powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski. Dodał, że Freedom Dance Cup traktuje także jako wydarzenie o dużym potencjale promocyjnym dla miasta.

Organizatorami imprezy są: Polskie Towarzystwo Taneczne, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Centrum Tańca Moniki i Romana Paweleców w Radomiu.