Już dziś w Katowicach odbędzie się druga z pięciu konwencji tematycznych Prawa i Sprawiedliwości. W jej trakcie liderzy, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki mają omówić propozycje dotyczące rozwoju gospodarczego.

„Jesteśmy partią absolutnie programową, proszę zwrócić uwagę, że każda konwencja jest inna i odnosi się do innych obszarów – i tak będzie dziś”

– powiedziała nam europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Dodała, że konwencja „na pewno będzie ciekawą propozycją gospodarczą dla Polski”.

Jestem przekonana, że dzisiejsza konwencja będzie konwencją, która wiele rzeczy wyjaśni, jeśli chodzi o sprawy gospodarcze

– powiedziała.

„Proszę zwrócić uwagę, że jedynką na liście w Katowicach jest premier Mateusz Morawiecki, więc wszyscy liczymy ze taki lider po pierwsze tę listę bardzo mocno pociągnie, a po drugie po wyborach to będzie bardzo dobry czas dla województwa śląskiego” – dodała.

Dzisiejsza konwencja rozpocznie się po godz. 12 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Po jej zakończeniu premier oraz szef PiS ruszą w dalszy objazd po kraju. Kaczyński dziś weźmie jeszcze udział w konwencji okręgowej PiS w Wadowicach (Małopolska). Morawiecki natomiast ma się dziś spotykać z mieszkańcami kilku miejscowości na Śląsku.

Jak powiedział szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski w trakcie dzisiejszej konwencji premier oraz prezes PiS będą mówić o działaniach partii w obszarze gospodarczym oraz "omawiać i rozwijać propozycje gospodarcze" z programu wyborczego.