Ostatnie tygodnie to wysyp rozmaitych sondaży, ale wszystkie jednoznacznie wskazują, że PiS wygra wybory parlamentarne. Nawet badania przeprowadzane na zlecenie opozycji nie pozostawiają wątpliwości.

Z wewnętrznego sondażu zamówionego przez Platformę Obywatelską, który opublikowała "Gazeta Wyborcza" wynika, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 39 proc. poparcia, a Koalicja Obywatelska – 31 proc."

- pisaliśmy kilka dni temu.

Dzisiaj opublikowano wyniki najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.

"Według tego badania PiS może liczyć na 48,1 proc. głosów (wzrost o 0,9 proc. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem)" - podaje serwis dorzeczy.pl. - "Druga jest Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) z wynikiem 27,9 proc. (wzrost o 0,5 pkt proc.). Trzecie miejsce zajmuje Lewica (Wiosna, SLD, Razem), która ma 13,2 proc. poparcia (o 0,3 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu)".

Z kolei Koalicja Polska, czyli PSL i Kukiz'15 może liczyć na 6,1 proc. ankietowanych (spadek o 0,8 proc.), a poza Sejmem znajdzie się Konfederacja (3,6 proc.; spadek o 0,3 pkt proc.).

O tym, że poparcie dla PiS jest bardzo wysokie, świadczą wszystkie sondaże przeprowadzone w ostatnich tygodniach.

"Przekładając te wyniki na mandaty, PiS miałby w Sejmie 250 miejsc, KO – 140, Lewica – 53, a Koalicja Polska – 16. Jeden mandat przypadłby mniejszości niemieckiej" - dodaje dorzeczy.pl