- Kiedy zbliżamy się do finału kadencji, to zawsze musimy spojrzeć wstecz, zapytać co się udało, czy dotrzymywaliśmy słowa, co zrobiliśmy dla naszego kraju - powiedział na początku swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że takie pytania "powinna zadawać sobie każda partia, która rządziła lub rządzi". 

- Chcemy być wobec wyborców uczciwi. Mogę powiedzieć - zrobiliśmy w tym czasie bardzo wiele. Najbardziej znane są nasze osiągnięcia w sferze społecznej - wielka polityka przywracania w Polsce sprawiedliwości, wspieranie polskich rodzin. Symbolem tej polityki jest program Rodzina 500 plus ale tych przedsięwzięć jest więcej (...) Kierowaliśmy naszą pomoc nie tylko w stronę rodzin, ale także seniorów czy niepełnosprawnych - powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński zaznaczył, że są to "osiągnięcia, o których mówi się często, ale trzeba o tym przypominać, bo to jakościowa zmiana".

- Ale nie możemy zapominać o innych sukcesach, innych sprawach, które obiecywaliśmy. Podjęliśmy reformę państwa, reformę rządu, podjęliśmy reformę administracji skarbowej i bez tej reformy nasza polityka społeczna nie byłaby możliwa, bo ta reforma przyniosła nam zwiększenie dochodów. Przez lata Polska była okradana i myśmy to w znacznym stopniu ukrócili

- powiedział prezes PiS.

Zmiany objęły także i inne elementy - podjęliśmy niełatwą reformę polskich sądów (...) To co czyniliśmy, czyniliśmy dobrze, w interesie społeczeństwa i sprawiedliwości. Ta reforma nie jest jeszcze dokończona więc powiem, że będzie kontynuowana. My się nie cofniemy. Polska musi być krajem dobrze funkcjonującym i podstawą są dobre, sprawne, a przede wszystkim obiektywne sądy

- dodał Jarosław Kaczyński