Williams to zdecydowanie najsłabsza ekipa Formuły 1 obecnego sezonu. Od tygodni trwają spekulacje, czy Kubica przedłuży kontrakt z brytyjskim teamem. Kolejne zespoły ogłaszają nazwiska swoich kierowców na 2020 rok, ale w żadnym na razie nie ma polskiego kierowcy.

Nie jest też tajemnicą, że nie do końca układa się współpraca w zespole, a sam Kubica nie widzi szansy na szybki rozwój bolidu brytyjskiego zespołu

- napisał "Przegląd Sportowy", w którym można też przeczytać, że do końca sezonu Polak będzie obecny w Formule 1 w Williamsie i wciąż będzie też ważna umowa z Orlenem. Kontrakt ma obowiązywać także w przyszłym sezonie.

Gazeta spekuluje również, czy Kubica - nawet jeśli Orlen porozumie się z innym zespołem - będzie w nowej ekipie jednym z dwóch podstawowych kierowców czy może tylko kierowcą testowym. Wczoraj pojawiła się informacja o wizycie przedstawiciela Racing Point w Warszawie. Sponsora poszukuje również zespół Haasa. Jednak amerykański team w czwartek poinformował oficjalnie o przedłużeniu kontraktów z Grosjeanem i Magnussenem.

Do końca sezonu mistrzostw świata Formuły 1 pozostało siedem wyścigów.