Skład reprezentacji ogłosił Polski Związek Kolarski. Łącznie w Anglii wystartuje 29 biało-czerwonych. Kwiatkowski poinformował we wtorek na Twitterze, że nie wystartuje w MŚ z powodu przemęczenia.

Zbyt wielki mam szacunek do tych barw i tego orzełka, by jechać na MŚ 2019. Po Tour de France mówiłem, że mój organizm woła o solidną przerwę. Bez półśrodków. Od tamtej pory nie gonię wyniku. Bardzo tego potrzebowałem. Trzymam mocno kciuki za całą kadrę

- napisał mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z Ponferrady.

W tym sezonie 29-letni kolarz z Torunia nie błyszczał, a po miesięcznej przerwie po Tour de France był zupełnie bez formy. W klasyku w Hamburgu zajął 116. miejsce, następnie nie ukończył wyścigu etapowego Deutschland Tour. Kilka dni temu w pierwszym klasyku w Kanadzie - Grand Prix Quebecu był 119., a w trakcie drugiego w Montrealu zszedł z trasy.

W tej sytuacji liderem biało-czerwonych w wyścigu elity o mistrzostwo świata 29 września będzie Majka, szósty zawodnik zakończonej w niedzielę w Madrycie Vuelta a Espana. W wyścigu kobiet w Yorkshire liderkami polskiej kadry będą Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska.

Przed rokiem w mistrzostwach świata w Innsbrucku najlepiej z Polaków wypadli Kwiatkowski - czwarty w jeździe indywidualnej na czas oraz Jasińska - piąta w wyścigu kobiet ze startu wspólnego. W wyścigu mężczyzn w Austrii Majka zajął 35. miejsce.