Jak podaje portal wprost.pl, nowy film o Marii Skłodowskiej-Curie powstał na podstawie komiksu biograficznego „Radioactive”, którego autorką jest Lauren Redniss.

Główną rolę zagra w nim znana z „Zaginionej dziewczyny” oraz „Śmierć nadejdzie jutro” Rosamund Pike, a jej partnerem na planie będzie Sam Riley („Control”, „13”, „Byzantium”). Historia ma skupiać się wokół relacji obu głównych bohaterów i opowiadać o związku Pierra Curie ze Skłodowską.

Za reżyserię odpowiedzialna jest Marjane Satrapi, autorka nagradzanego komiksu i filmu „Persepolis”.

Światowa premiera filmu planowana jest na następny rok, a produkcja zadebiutowała podczas kończącego się 16 września Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Podczas tej imprezy główną statuetkę za najlepszy film zgarnął „Jojo Rabbit” Taiki Waititiego

- czytamy na portalu.


„Radioactive” będzie kolejnym w krótkim czasie filmem o polskiej noblistce. W 2017 roku do kin weszła produkcja francusko-niemiecko-polsko-belgijska zatytułowana „Maria Skłodowska-Curie”. W głównej roli wystąpiła Karolina Gruszka, a reżyserią zajęła się Maria Noelle. Dzieło zdobyło nagrodę Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce – „Złote Żaby” dla najbardziej interesującego filmu fabularnego.