Drugi już dzień V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Sulejowie dobiegł końca. Do uczestników specjalny list skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 Nie da się ukryć, że z dobrą zmianą jest podobnie jak z niepodległością. Wywalczyliśmy możliwość jej wprowadzenia w zwycięskich wyborach prezydenckich i parlamentarnych cztery lata temu, a teraz musimy ją obronić

- napisał. Jak dodał, "stawka w nadchodzących wyborach parlamentarnych jest - co wszyscy doskonale wiemy - dużo, dużo większa, bo nie będzie w nich chodziło tylko o utrwalenie tego, czego dokonaliśmy, ale o zapewnienie dalszych możliwości rozwojowych".

O to, by nasza Ojczyzna nadal podążała właściwym kursem ku lepszej przyszłości

- dodał.

List wystosował Marszałek Senatu, który zaznaczył, że nadchodzące wybory "mogą być kluczowe dla dalszych losów ojczyzny".

Nic albowiem nie jest przesądzone, ani dane raz na zawsze. Dzięki wyborczemu zwycięstwu w 2015 roku odsunęliśmy od władzy ugrupowania, którym przyświecała zasada: "By żyło się lepiej". Czas pokazał, że owo "lepiej" dotyczyło nie każdego, nie wszystkich, nie Polaków, ale pewnej liczby osób i grup z tzw. "mafią VAT-owską" na czele.

Stwierdził również, że Prawo i Sprawiedliwość, odrzuciło tę szkodliwą filozofię i przez całą minioną kadencję wdrażało konsekwentnie kolejne programy prospołeczne.

Programy służące wszystkim i każdemu z osobna. Odczuli to mieszkańcy miast, miasteczek i wsi. Ten program musi być kontynuowany. Ci, którzy dewastowali nasza ojczyznę nie mogą po raz kolejny dostać do ręki instrumentów władzy, którą gotowi byliby wykorzystać w znany nam wszystkim sposób, daleki, niestety, od myślenia o dobru publicznym i powszechnym

- stwierdził Stanisław Karczewski.

W swoim liście do uczestników Zjazdu, prof. Krzysztof Szwagrzyk,szef Biura Identyfikacji i Poszukiwań IPN, zadeklarował, że będzie kontynuował dzieło przywracania pamięci i należnej czci polskim bohaterom. 

- Zapewniam państwa, że będziemy odszukiwać kolejnych rodaków, przywracać im symboliczną tożsamość, a tym samym realizować naszą polską powinność. To zadanie o najwyższym priorytecie - nie tylko dla nas, ale i dla następnych pokoleń

- napisał prof. Szwagrzyk.

Uczestnicy zjazdu mogli także posłuchać wystąpienia ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego, który w mocnych słowach odniósł się do krytyki polskiego rolnictwa

Czasami słyszę liberałów, którzy mówią, że polskie rolnictwo jest kulą u nogi, bo jest za drobne, bo jest za dużo małych gospodarstw. To tak, jakbym słyszał Lenina, który mówi, że idea jest dobra, tylko naród do niej nie dorósł. Tak samo jest z rolnictwem

- mówił. Jak podkreślił, każdy ma niepodważalne prawo: mieszkać tam, gdzie chce, a "rolą państwa jest dawać każdemu równą szansę na rozwój i poprawę warunków życia". Taki cel ma PiS.

Na V Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" w Sulejowie odbył się dzisiaj panel dziennikarzy, którzy dyskutowali m.in o hejcie w internecie.

Dostęp do internetu ma każdy - z tym wiążą się różne rzeczy - masowość informacji, dostęp do nich, ale też to, że każdy może sobie napisać co mu się podoba. Prawdą jest też to, że strony polityczne w Polsce mają grupy, które mają wywierać wrażenie, że temat jest wrażliwy społecznie i interesuje szerokie grono ludzi

- mówił Wojciech Mucha. Oprócz niego, w panelu udział wzięli m.in. Tomasz Sakiewicz, Piotr Lisiewicz i Jacek Liziniewicz.

Spotkanie uświetnił koncert Jana Pietrzaka.