Nie komentuję decyzji naszych przeciwników politycznych, o listach, kandydatach na senatorów

- powiedział Morawiecki, zapytany na konferencji prasowej o listy kandydatów KO w wyborach parlamentarnych, które w poniedziałek zatwierdziła Rada Krajowa PO.

Z jednej strony taki komentarz, a z drugiej jeszcze raz powtórzę, że mamy oczywiście ogromny szacunek i chcemy przekonywać rodaków naszymi racjami, naszą wiarygodnością, tym, co do tej pory zrobiliśmy oraz stabilnością realizacji naszych projektów i naszych pomysłów na przyszłość"

- dodał premier.

Odnosząc się do rozmów ugrupowań opozycji ws. zawarcia porozumienia przy wystawianiu kandydatów do Senatu, Morawiecki stwierdził:

Z szacunkiem podchodzimy do opozycji, wiemy że stara się jednoczyć w niektórych obszarach".

Według premiera porozumienie to prawdopodobnie jest jednak tymczasowe.

"Oczywiście podchodzimy poważnie do tych wyborów, dlatego bardzo nam zależy na mobilizowaniu ludzi, wyborców; żeby każdy wyborca zadał sobie pytanie, kiedy żyło się lepiej, kiedy było łatwiej o pracę, kiedy można było liczyć na wyższe wynagrodzenie, kiedy była emerytura plus; czy my dotrzymujemy słowa"

– powiedział Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek Rada Krajowa PO zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i kandydatów Senatu. W sprawie wyborów do Senatu w ostatnim czasie ugrupowania opozycyjne prowadzą rozmowy zmierzające do porozumienia, by nie wystawiać przeciwko sobie kandydatów.