Wieczorem 14 lipca w kościele parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach pielgrzymi spotkali się na Apelu Jasnogórskim, podczas którego okolicznościowe słowo skierował do nich ks. Tadeusz Jarecki SDB, przełożony salezjańskiej inspektorii warszawskiej. Natomiast 15lipca rozpoczęła się pierwsza pielgrzymkowa eucharystia, w której oprócz pątników uczestniczyło wielu mieszkańców Suwałk. Podczas homilii biskup Mazur zachęcił, aby w tych dniach wędrówki otwierać swoje serca na powiew Ducha Świętego i dawać mu się prowadzić. Podkreślił również, że chrześcijanie, którzy trwają przy krzyżu, Eucharystii i Maryi są odporni na zagrożenia tego świata.

Po zakończeniu Mszy św. ksiądz biskup pobłogosławił pielgrzymów i wraz z ks. Inspektorem Tadeuszem Jareckim pożegnali wszystkich wyruszających na szlak. Mieli oni do pokonania 24 km. z Suwałk do Krasnopola. Na trasie odpoczynek został przewidziany w Nowej Wsi, Wiatrołuży oraz Gremzdelu. Wszędzie mieszkańcy witali pątników suto zastawionymi stołami.

Zachęcamy do duchowego włączania się w nasze pielgrzymowanie do Matki Ostrobramskiej. Swoje intencje można przesyłać na profilu pielgrzymki na FB, także w komentarzach [TUTAJ]. Zostaną dołączone do intencji w czasie codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz różańcowej. Zapraszamy też do śledzenia naszych pielgrzymkowych relacji.