Bezzałogowy wiropłat Fire Scout MQ-8C został stworzony z myślą o realizowaniu misji ISR&T (wywiad, nadzór, rozpoznanie i zbieranie danych o celach) oraz namierzania celów nie tylko dla US Navy, ale również lotnictwa i wojsk lądowych. Dzięki zamontowanemu radarowi Leonardo Osprey 30 klasy AESA, bezzałogowiec będzie mógł dostarczać informacje m.in. o celach naziemnych i powietrznych, w tym pociskach powietrze-powietrze a także przesyłać dane o pogodzie. Dron ten może operować zarówno z okrętów jak i z platform lądowych. Sama zaś autonomiczność konstrukcji wynosi ok. 12 godzin.

Firce Scout operować może na pułapie do 6100 metrów i osiągnąć prędkość do 260 km/h. Jego zasięg wynosi 278 km. Maksymalny ładunek jaki może ze sobą zabrać Fire Scout MQ-8C to 318 kg, na który składać się może dodatkowe urządzenia do obserwacji bądź uzbrojenie.

Drony trafią na wyposażenie okrętów do walki na wodach litoralnych. Dostawa pierwszych bezzałogowców będzie miała miejsce w roku budżetowym 2021. Warto zaznaczyć, że US Navy do tej pory zamówiła 38 Fire Scout-ów MQ-8C.