W orzeczeniu sąd przypomniał, że Iglesias nigdy nie wyraził zgody na porównanie kodów genetycznych, aby wykluczyć zarzuty. Sędzia wskazał też na "ogromne podobieństwo fizyczne między Santosem a Iglesiasem”.

Wprawdzie Santos już w 1992 r. wygrał przed sądem w Walencji proces o uznanie go za syna słynnego piosenkarza, ale sąd drugiej instancji anulował to orzeczenie.

Adwokat Santosa, Fernando Osuna podkreśla, że jego klient jest “wykapanym synem Julio Iglesiasa”. “Wystarczy spojrzeć na niego i zobaczyć, jak bardzo jest podobny do ojca” - powiedział Osuna. Matką Santosa jest była portugalska tancerka Maria Edite Santos.

Adwokat ujawnił, że jednym z argumentów przemawiających na korzyść Santosa było badanie genetyczne, w którym jego DNA porównano z DNA jednego z synów Iglesiasa. Badanie to, zlecone jednej z firm kryminalistycznych, powstało na bazie materiału biologicznego pochodzącego z potajemnie zebranych śmieci wyrzucanych przez pełnoprawnego potomka piosenkarza. “Ich kody DNA są niemal identyczne” - ujawnił Osuna.

Urodzony w 1943 r. Julio Iglesias jest jednym z najbardziej popularnych piosenkarzy na świecie. Artysta wydał blisko 80 albumów muzycznych. W księdze rekordów Guinnessa odnotowany jest jako piosenkarz, który nagrał najwięcej płyt w największej liczbie języków. Najczęściej śpiewa po hiszpańsku, ale także po francusku, angielsku i portugalsku.

Od 1990 r. Julio Iglesias jest w związku z Holenderką, byłą modelką Mirandą Rijnsburger. Mają pięcioro dzieci.

Iglesias ma też trójkę dzieci z pierwszego małżeństwa. Jest wśród nich światowej sławy piosenkarz Enrique Iglesias.