Mam w sobie bardzo dużo zapału i nie mogę doczekać się pierwszych meczów oraz rywalizacji. Chciałbym wyjść na boisko tak szybko, jak to tylko możliwe. Zostałem bardzo miło przyjęty w szatni. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Każdy zawodnik chciałby trafić do drużyny, który zdobywa tytuł w swoim kraju

– powiedział zawodnik, cytowany w klubowym komunikacie.

Po zakończeniu sezonu gliwiczanie stracili dwóch napastników – Czech Michal Papadopulos przeniósł się do kieleckiej Korony, a Paweł Tomczyk wrócił do Lecha Poznań po półrocznym wypożyczeniu.

Dani to wszechstronny napastnik. Jest groźny w pojedynkach jeden na jeden, dobrze radzi sobie w grze kombinacyjnej i potrafi umiejętnie wyjść na pozycję. Piłka go szuka i jestem przekonany, że będzie stanowił zagrożenie dla każdego przeciwnika

– komplementował nowego gracza dyrektor sportowy Piasta Bogdan Wilk.

Aquino jest wychowankiem Realu Murcia, ostatnio grał na wypożyczeniu w cypryjskim AEK Larnaka. Kapitanem Piasta jest grający tam od pięciu lat Hiszpan Gerard Badia, który podpisał nowy, roczny kontrakt.

Zespół trenera Waldemara Fornalika Piast przygotowuje się do nowego sezonu ekstraklasy i kwalifikacji Ligi Mistrzów. W 1. rundzie rywalem mistrza Polski będzie białoruskie BATE Borysów. Gospodarzem pierwszego meczu 10 lipca będą Białorusini, rewanż w Gliwicach zostanie rozegrany tydzień później. 13 lipca mistrzowie Polski podejmą Lechię Gdańsk w meczu o Superpuchar Polski.

W trakcie przerwy w rozgrywkach mistrz kraju pozyskał wcześniej słowackiego obrońcę Tomasa Huka oraz pomocników Sebastiana Milewskiego z Zagłębia Sosnowiec i Słowaka Jakuba Holubka. Oprócz dwójki napastników Piast pożegnał latem serbskiego obrońcę Aleksandara Sedlara i pomocnika Mateusza Maka. Gliwiczanie w trakcie letnich przygotowań byli na zgrupowaniu w ośrodku węgierskiej federacji piłkarskiej Telki koło Budapesztu.