Biblioteka Prezydenta Richarda Nixona znajduje się w Yorba Lindzie, hrabstwie Orange County w Kalifornii. Tutaj 9 stycznia 1913 roku urodził się Richard Milhous Nixon. Z wykształcenia prawnik, senator reprezentujący Kalifornię został prezydentem USA w 1972 roku. Jego kariera polityczna jest fascynująca oraz symbolizuje „American dream – amerykańskie marzenie”, kiedy to chłopak bez układów, z biednej rodziny zostaje prezydentem. Startował do wyborów już w 1960, ale przegrał wtedy z Johnem Kennedym przez telewizor! Stało się to podczas pierwszej światowej prezydenckiej debaty emitowanej w telewizji. Nixon walczył wtedy z grypą i zdecydował się na makijaż przed wejściem na antenę. Skutek tego było opłakany, ponieważ pod wpływem świateł i temperatury w studiu makijaż zaczął się topić na twarzy Nixona i w porównaniu z piękną opalenizną i granatowym eleganckim garniturem Kennediego prezentował się tragicznie.

Tego dnia cały świat zdał sobie sprawę, że telewizja stworzyła zupełnie nowy rodzaj kampanii wyborczej, kiedy to wizerunek zaczyna liczyć się bardziej niż to, co kandydat ma do powiedzenia. Richard Nixon wygrał debatę pośród słuchaczy radiowych, a przegrał według opinii tych, którzy oglądąli debatę w telewizji.

Richard Nixon był znany z antykomunistycznych poglądów oraz wprowadzania ustawodawstwa i prawa pracy na rzecz równości kobiet. Był jedynym amerykańskim prezydentem, który podał się do dymisji. 

Chociaż prezydentem był tylko dwa lata, w bibliotece Nixona nie brak pamiątek i rekwizytów.

Można tam obejrzeć między innymi oryginalny samolot Air Force One, czyli specjalną wersja Boeinga, którym podróżuje prezydent USA.

Zgromadzono także liczne pamiątki z działalności Pierwszej Damy Pat Nixon. Można oglądać jej sukienki i kostiumy, a także fartuchy pielęgniarskie, które nosiła podczas podróży i spotkań Czerwonego Krzyża.

„Ludzie są moją misją” - mawiała Pat Nixon, znana z działalności charytatywnej i podróży międzynarodowych. 

Wyprawa do muzeum prezydenta Nixona jest ciekawą lekcją historii – często organizowane są tam wystawy czasowe. Nixon kontynuował kosmiczną misję Kennedy;ego, w związku z tym właśnie tam  zorganizowano wystawę z okazji 50 rocznicy pierwszego w pełni udanego lotu amerykańskich astronautów na księżyc, zatytułowaną „Apollo.” 

20 lipca mija 50 lat od dnia, kiedy człowiek po raz pierwszy stąpał po księżycu. Atrakcją wystawy są rekwizyty z tego historycznego lotu. Można chociażby obejrzeć telefon, z którego prezydent Richard Nixon dzwonił do Neila Armstronga i Buzza Aldrina podczas ich lotu kosmicznego, oraz kamienie, które astronauci przywieźli z misji kosmicznych Apollo 15 i Apollo 17. Wystawa jest czynna do stycznia 2020 roku.