"Trójkolorowi" prawo występu w olimpijskim turnieju zapewnili sobie dzięki awansowi do półfinału rozgrywanych we Włoszech młodzieżowych mistrzostw Europy.

20-letni Mbappe nie występuje w tej drużynie, gdyż regularnie gra już w "dorosłej" reprezentacji Francji. W igrzyskach nie zajmowałby natomiast żadnego z trzech miejsc przeznaczonych ewentualnie dla zawodników starszych niż 23 lata, gdyż mieściłby się ciągle w tym limicie.

Mbappe chciałby reprezentować Francję na dwóch wielkich imprezach w 2020

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca 2020, a 12 dni wcześniej na Wembley w Londynie ma się odbyć finał mistrzostw Europy. Przeciwko występowi Mbappe w obu tych imprezach jest szkoleniowiec PSG Tuchel. Szef francuskiej federacji piłkarskiej Noel Le Graet zaznaczył jednak w wywiadzie dla "Le Parisien", że decyzja o składzie drużyny olimpijskiej będzie należeć do jej trenera Sylvaina Ripolla.

Mbappe, mistrz świata z ubiegłego roku i król strzelców ostatniego sezonu francuskiej ekstraklasy, nie grał nigdy w reprezentacji do lat 21. Ma za sobą występy w zespołach juniorskich do lat 17 i 19. W drużynie narodowej, w której zadebiutował w 2017 roku, w 33 spotkaniach uzyskał 13 goli.

W czwartkowych półfinałach MME "Trójkolorowi" zagrają z Hiszpanią, a Niemcy z Rumunią.