Podczas VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie Morawiecki dziękował mamom i tatom, którzy reprezentują duże rodziny.

Bardzo serdecznie dziękuję za wasz trud, za wszystko, co wkładacie w wychowanie, wykształcenie dzieci, przekazanie miłości i ciepła rodzicielskiego"

- mówił premier.

Szef rządu zwracał uwagę, że wysiłek rodzin wielodzietnych jest "przeogromny". "Dlatego chciałem wyraźnie powiedzieć, że państwo polskie przestawiło trzy lata temu zwrotnicę w kierunku rodzin, w kierunku rodzin z trójką i większą liczbą dzieci" - mówił premier. Jak dodał Morawiecki, jego rząd docenia też rodziców, który mają jedno, czy dwoje dzieci, dlatego, przekazuje od 1 lipca również 500 zł na każde pierwsze dziecko.

Morawiecki zwracał też uwagę, że polityka prorodzinna rządu PiS - wbrew zapowiedziom neoliberalnych sceptyków - nie doprowadziła do spadku aktywności zawodowej kobiet. "Dzisiaj mamy 77 proc. kobiet w wieku 25-49 lat aktywnych zawodowo, a wcześniej (w 2015 r.) było to 74,5 proc." - wskazywał.

Wbrew pewnym stereotypom, stygmatyzacji, że rodziny wielodzietne to - mówiono, o zgrozo - rodziny patologiczne. Jakże to było strasznie krzywdzące. Cieszę się, że dzisiaj odbudowujemy wartość rodziny w społeczeństwie, że pokazujemy, że nie ma przyszłości państwa polskiego bez przyszłości rodzin polskich"

- oświadczył premier.