Dziś odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS. Uczestniczyli w nim najważniejsi politycy partii rządzącej, w tym także członkowie rządu.

Jesteśmy zdeterminowaną, zintegrowana, zdyscyplinowaną drużyną, która ciężko pracuje. W tym roku dla nas wakacji nie będzie, będziemy zajmować się tylko i włącznie ciężką pracą i to są nasze ustalenia"

- oświadczyła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska tuż po spotkaniu.

Padł również termin i miejsce konwencji programowej partii - na początku lipca w Katowicach.

Czerwińska podkreśliła, że politycy PiS będą podejmować wiele działań w terenie.

Będą nas w tym wspierać również bardzo aktywnie europosłowie. Tak jak zawsze będziemy w kontakcie bezpośrednim z Polakami, z którymi będziemy rozmawiać i słuchać ich"

- zapowiedziała.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany o wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego podczas posiedzenia odpowiedział, że prezes PiS oceniał sytuację polityczną, opisywał kształt sceny politycznej po wygranych wyborach do Parlamentu Europejskiego i przekonywał, że podjęte działania to za mało, żeby "mieć poczucie sukcesu".

Jesienią - w październiku lub listopadzie - odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. W najnowszym sondażu, jaki opublikował CBOS, prowadzi Prawo i Sprawiedliwość z 44-procentowym poparciem.