Jak przekazał rzecznik dolnośląskiej policji nadkom. Krzysztof Zaporowski nad sprawą pracują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z policjantami ze Świdnicy. Dodał, że wszystkie działania wykonywane przez policjantów prowadzone są pod nadzorem prokuratury.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją. Szczególnie prosimy o kontakt osoby, które poruszały się w czwartek samochodem z rejestratorem jazdy na trasie Imbramowice - Pożarzysko, Pożarzysko – Siedlimowice, Imbramowice – Domanice i Mrowiny - Pożarzysko

– apeluje policja.

Ciało dziewczynki znaleźli w czwartek w lesie w okolicy miejscowości Imbramowice przypadkowi ludzie. Miejsce, w którym znaleziono zwłoki, oddalone jest kilka kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie w czwartek zorganizowano poszukiwania 10-letniej dziewczynki, która nie wróciła do domu ze szkoły.

Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin powiedział, że wstępne oględziny ciała 10-latki świadczą, że została ona zamordowana.

"Ślady na ciele świadczą o udziale osób trzecich w śmierci dziecka" - powiedział prokurator.

Dodał, że w piątek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.

Po sekcji będziemy znali szczegóły tego, jak mogło dojść do zabójstwa"

- powiedział prokurator.