Jak podaje oficjalny portal 10. BKPanc., czołgiści i Dragoni z batalionu zmechanizowanego pancernej brygady, wspólnie z batalionem piechoty zmotoryzowanej z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz kompanią czołgów z Włoch wykonują otrzymane zadania. Ich działanie wspierane jest przez przeciwlotników, artylerzystów oraz saperów, którzy wykonują pola minowe na korzyść własnych pododdziałów.

Głównym zadaniem pododdziałów szkolących się na pasie taktycznym Mielno było rozpoznanie sił przeciwnika, ustalenie kierunku jego działania, odparcie oraz ostateczne załamanie jego natarcia. Każdemu z pododdziałów działającemu w pojedynkę prawdopodobnie trudno byłoby osiągnąć zamierzony cel. Dopiero wspólne działanie i skoncentrowanie sił gwarantuje osiągnięcie sukcesu. Szkolenie w takim składzie pozwala na doskonalenie posiadanych umiejętności, a także zgrywanie i ujednolicanie obowiązujących procedur — czytamy na portalu brygady.

Przygotowanie do ćwiczenia pod kryptonimem Dragon-19 trwa. Zbliża się ono wielkimi krokami. Już za kilka dni rozpocznie się jeszcze bardziej intensywne szkolenie. Będzie to swoisty test dla wszystkich żołnierzy pancernej brygady oraz elementów przydzielonych z innych jednostek Wojska Polskiego, a także z armii państw sojuszniczych — podaje 10. BKPanc.