Parada Równości wyruszy o godz. 15:00 spod Pałacu Kultury i Nauki. Przejdzie m.in. ulicami Świętokrzyską, Marszałkowską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, ul. Chałubińskiego, Alejami Jerozolimskimi i zakończy się pod Pałacem.

Prezydent stolicy powiedział dziennikarzom, że Parada Równości to uczenie postawy otwartości i tolerancji, a takie imprezy odbywają się w wielu polskich miastach.

Byłem na takich paradach już kilkukrotnie i widziałem tam uśmiechniętych ludzi. To jest przede wszystkim podstawa do tego, żeby rozmawiać o tolerancji, a Warszawa jest miastem otwartym i tolerancyjnym

- mówił.

W towarzyszącym paradzie miasteczku równości w Parku Świętokrzyskim od godz. 10:00 chętni będą mogli wziąć udział m.in. w zajęciach sportowych, warsztatach, a także debatach poświęconych głównie tematyce LGBTQ+.

Przy okazji Parady Równości uaktywnił się na Twitterze warszawski radny, znany działacz LGBT, Marek Szol, który skierował do Trzaskowskiego pismo w sprawie przywrócenia tęczy na placu Zbawiciela. 

Przebieg paradty na swoich mapach oznaczyło - tęczowym szlakiem - także Google.

fot. Mapy Google (screenshot)

Parada Równości po raz pierwszy przeszła ulicami Warszawy w 2001 roku. Organizatorzy głoszą, że ich celem jest sprzeciw wobec nietolerancji i wykluczeniu. Warszawską Paradę Równości organizuje środowisko LGBTQ+. Za oficjalną organizację wydarzenia odpowiada Fundacja Wolontariat Równości, a za jego kształt komitet organizacyjny, do którego - jak twierdzą organizatorzy w mediach społecznościowych - może wstąpić każda osoba, instytucja, organizacja i firma.