Open’er Festival odbędzie się w Gdyni w dniach 3–6 lipca br. Na scenie zobaczymy legendarny zespół The Smashing Pumpkins. W ubiegłym roku, 30 lat od rozpoczęcia działalności, wydali album „Shiny and Oh So Bright, Vol. 1/LP: No Past. No Future. No Sun”. Fanów ucieszyli tym bardziej, że zaczęli grać koncerty w niemal oryginalnym składzie. Już 5 lipca Billy Corgan, James Iha, Jimmy Chamberlin oraz Jeff Schroeder zawitają również do Gdyni.

Tego samego dnia na Open’erze wystąpi Laura Pergolizzi, znana jako LP. Obecna jest w branży muzycznej już od kilkunastu lat, zarówno jako wokalistka, jak i autorka hitów dla największych wykonawców światowego popu – m.in. Cher, Rihanny czy Christiny Aguilery. Jej kariera nabrała rozpędu w 2016 r. za sprawą albumu „Lost On You”  i tytułowego singla, który do dzisiaj zanotował ponad pół miliarda streamów na świecie.

4 lipca na scenie zobaczymy z kolei grupę Greta Van Fleet. Muzycy brzmią jak Led Zeppelin naszych czasów, a głos wokalisty jest tak zbliżony pod względem barwy do głosu Roberta Planta, że czasem trudno uwierzyć, iż słuchamy innej osoby.

Na Open’erze zagrają też m.in.: Tom Walker, Travis Scott, The 1975, Vampire Weekend, Death Grips, Rudimental i wykonawcy alternatywni: Perry Farrell z projektem Kind Heaven Orchestra oraz zespół Jungle. Gwiazdami będą także: G-Eazy, Diplo, Robyn, Kodaline i Anna Calvi.