W Pałacu Prezydenckim w Warszawie o godz. 10.30 odbędzie się uroczystość powołania nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Rekonstrukcja rządu związana jest m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów, wśród nich Beata Szydło.

Wicepremier była pytana na dzisiejszej konferencji prasowej, jakie wskazówki i rady ma dla następcy na stanowisku przewodniczącego Komitetu Społecznego.

Bardzo się cieszę, że Komitet Społeczny będzie nadal funkcjonował. Pan wicepremier Piotr Gliński był członkiem Komitetu Społecznego, kiedy ja nim szefowałam, w tej chwili przejmie obowiązki szefa tego zespołu"

– powiedziała.

"Jest jeszcze co najmniej kilka bardzo dobrych projektów społecznych, które, wierzę głęboko, zostaną do końca tej kadencji przyjęte" – dodała.

Przed nami nowe wyzwania, nowy czas. Mam nadzieję, że będzie to dobry okres dla Polski, coraz więcej polskich spraw rozstrzyganych jest w Unii Europejskiej, w Brukseli i tam będziemy w tej chwili w bardzo dużej grupie polskich europarlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości. Będziemy zabiegać o polskie sprawy, będziemy bronić Polski i interesu Polaków"

– powiedziała Szydło.

Beata Szydło dziękowała za głosy, które otrzymała w wyborach do Parlamentu Europejskiego, za zaufanie i pracę.

"To był bardzo dobry czas dla Polski, w którym przeprowadziliśmy bardzo ambitne programy" – oceniła.