Kopcińska pytana w TVP Info, kto zastąpi ją na stanowisku rzecznika rządu podkreśliła, że tego "dowiemy się wkrótce".

Decyzję ogłosi premier Mateusz Morawiecki, zmianę na stanowisku rzecznika - ale nie tylko. Zapewniam wszystkich, mamy godną reprezentację, godnych następców, u nas nie ma zapasowych zawodników, wszyscy są w pierwszej lidze"

- mówiła.

Niebawem premier Mateusz Morawiecki poinformuje o nowych ministrach. Jestem jeszcze rzecznikiem rządu, ale to w gestii premiera jest przedstawienie tej ekipy, która najbliżej z panem premierem będzie pracowała"

- powiedziała Kopcińska. 

Minister podkreśliła, że nikt z nowych eurodeputowanych nie wyjeżdża z Polski na stałe.

My zostajemy tu, w naszym kraju i będziemy pracowali razem z naszymi kolegami, również do tych wyborów jesiennych i później, żeby budować silną Polską" - mówiła. "Po to tam (do europarlamentu) idziemy, jesteśmy gwarantem tego, że się nie rozpierzchniemy po różnych frakcjach, że będziemy te zobowiązania, które złożyliśmy, realizować"

- podkreśliła.

Oprócz Kopcińskiej mandaty europosła w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyli: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, minister w KPRM Beata Kempa, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz wiceszef MS Patryk Jaki.

O rekonstrukcję rządu pytany był dzisiaj w radiowej Jedynce marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że do zmian w rządzie we wtorek. Jak dodał, rekonstrukcja rządu będzie nieco szersza, niż tylko zmiany tych ministrów, którzy zdobyli mandat europosłów.