Szef MON przekazał w 15. Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym kluczyki do dziewięciu samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych POPRAD, produkowanych przez Polską Grupę Zbrojeniową.

Podczas uroczystości Błaszczak powiedział, że to zestawy rakietowe Poprad to najnowocześniejszy sprzęt, który będzie służył obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

Sprzęt (...) trafił na wyposażenie bardzo doświadczonego wojska jakim niewątpliwie są żołnierze 15 pułku przeciwlotniczego

 - zaznaczył.

W ocenie ministra to dobra inwestycja, aby Poprady trafiły właśnie to województwa warmińsko-mazurskiego na wschodnią flankę NATO. Podkreślił, że zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom jest priorytetem rządu PiS i podstawowy priorytet jego misji, jako ministra obrony narodowej.

Zapewnił, że robi wszystko, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze i zadeklarował, że 15 pułk w Gołdapi będzie bardziej ukompletowany niż dotychczas - trafią tu i do innych jednostek na wschodzie Polski przede wszystkim młodsi oficerowie - absolwenci szkół wojskowych.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w odróżnieniu od poprzedniego rządu - koalicji PO-PSL nie likwiduje jednostek wojskowych, nie rozwiązuje jednostek wojskowych, nie wyzbywa się infrastruktury wojskowej, a wręcz przeciwnie - wzmacnia potencjał obronny Wojska Polskiego, a więc potencjał obronny Rzeczypospolitej Polskiej

 - podkreślił szef resortu obrony.

Błaszczak zapewnił, że przekazany w piątek sprzęt jest najnowocześniejszy w swojej klasie. "To sprzęt produkowany w Polsce - to też warto podkreślić - to jest produkt Polskiej Grupy Zbrojeniowej, konsorcjum firm, które zanotowały dodatni wynik finansowy za rok ubiegły" - mówił w Gołdapi minister.

W jego ocenie "to jest też niezwykle ważne, żeby Wojsko Polskie korzystało w tych dziedzinach, w jakich to jest możliwe, z produktów polskiego przemysłu zbrojeniowego".

Zaznaczył, że przekazując kluczyki do zestawów Poprad rozmawiał z ich nowymi kierowcami i pytał o czas ich służby.

To doświadczeni żołnierze, dają gwarancję tego, że Polska jest bezpieczna

 - stwierdził szef MON.