Konferencja odbyła się w punkcie pomocy pokrzywdzonym przestępstwem, który powstał w ramach programu Fundusz Sprawiedliwości, który finansowany jest z budżetu resortu sprawiedliwości.

Ziobro przypomniał, że takie ośrodki mają powstać w całym kraju.

„Mam nadzieję, że jest to program, który trafi do ogromnej rzeszy Polaków, którzy tej pomocy bezpłatnej do tej pory nie mieli, nie było ich stać. To jest pomoc profesjonalna i wszechstronna, bo też jest i psycholog, i pedagog”

– zaznaczył.

Nawiązując do zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, Ziobro powiedział, że Polacy powinni stawiać na najlepszych kandydatów.

„Ważne byśmy wybierali nie showmanów, którzy pięknie mówią, ale to co robią przeczy temu, co mówią. Ale byśmy wybrali ludzi, którzy swoją pracą i swoimi czynami pokazują, że są zgodni z tym, co mówią”

– podkreślił Ziobro.

Lider Solidarnej Polski powiedział, że on woli takich kandydatów, którzy nie mówią tak pięknie, nie mają takich zdolności marketingowych, ale którzy swoją pracą udowodnią to, co mówią.

Stawiamy na osoby, które są wiarygodne, dla których Polska coś znaczy, jest w ich sercu. Takim kandydatem jest Maria Kurowska. To znakomity kandydat, ponieważ to bardzo wartościowa osoba, bardzo doświadczona, bardzo kompetentna. Udowodniła, że zawsze to co mówiła, to robiła”

– stwierdził.

Kurowska, która jest członkiem zarządu województwa podkarpackiego, powiedziała, że zdecydowała się kandydować do Parlamentu Europejskiego, aby wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie w walce o sprawy polskie i podkarpackie. Kurowska zadeklarowała, że będąc w europarlamencie będzie z determinacją realizować program Zjednoczonej Prawicy.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższą niedzielę, 26 maja.