Wczoraj odnieśliśmy się do doniesień medialnych informujących, że Latifi zastąpi Kubicę w Williamsie na stanowisku kierowcy wyścigowego. Mimo popularności tej plotki szanse na to w obecnym sezonie są niewielkie. Niemniej jednak dziś w testach - zgodnie z wcześniejszymi założeniami - wziął udział Kanadyjczyk. Jak mu poszło? Tak samo, jak zapewne każdemu kierowcy, który jechałby bolidem Williamsa.

Kierowca testowy zespołu Williams Kanadyjczyk Nicholas Latifi uzyskał najgorszy czas podczas wtorkowych testów Formuły 1 w Barcelonie. Wśród 13 zawodników zabrakło Roberta Kubicy i Brytyjczyka George'a Russella, podstawowych kierowców Williamsa.

Latifi pokonał najwięcej okrążeń (133) i z czasem 1.20,670 został sklasyfikowany na 13., ostatnim miejscu. Najszybszy był Fin Valtteri Bottas z Mercedesa (1.15,511). Latifi po południu poprawił czas w porównaniu do porannej sesji, ale i tak stracił do Bottasa ponad pięć sekund.

W środę zaplanowano drugi dzień testów. Będzie to kolejna okazja do Latifiego by pokazać na co go stać. Najbliższa eliminacja Grand Prix odbędzie się 26 maja w Monte Carlo.