W połowie marca studenci V roku Lotniczej Akademii Wojskowej rozpoczęli szkolenie teoretyczne, podczas którego przyswoili sobie całą specyfikę samolotu M-346 tj. jego szerokie możliwości, procedury wykonywania lotów, uwarunkowania komunikacji radiowej czy charakterystykę meteorologiczną lotniska - czytamy na portalu 41. BLSz.

Następnie podchorążowie rozpoczęli szkolenie w Ośrodku Szkolenia Symulatorowego w 41. BLSz, które umożliwiło im przygotowanie się do praktycznego lotu na Bielikach. W szkoleniu tym zawarte były ćwiczenia związane z lotem, począwszy od uruchomienia silników i wszystkich systemów pokładowych, aż po podstawy wykonywania konkretnych misji, jak również procedury zachowania się w sytuacjach awaryjnych - informuje portal bazy.

Podchorążowie podczas szkolenia praktycznego zdobywają umiejętności pilotowania samolotu odrzutowego w lotach z widocznością oraz wykonują loty według wskazań przyrządów. Przede wszystkim jednak szkolą się w wykonywaniu lotów taktycznych Air-to-Air oraz Air-to-Ground, bowiem zainstalowany w Naszej Bazie system AJT takie właśnie możliwości gwarantuje. Praktyczne szkolenie studentów LAW na Bielikach potrwa do listopada bieżącego roku - czytamy.