"Paliwa, molibden i blacha spożywcza – na obrocie tymi towarami Skarb Państwa miał stracić miliony złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku wraz z Krajową Administracją Skarbową (KAS) i Centralnym Biurem Antykorupcyjnym (CBA)" - czytamy w "Gazecie Polskiej", która jest od dzisiaj dostępna w kioskach.

Dalej czytamy:

Z ustaleń „GP” wynika, że jednym z podejrzanych jest 62-letni Maciej M. Prokuratura zarzuca mu wypranie ponad 30 mln zł brudnych pieniędzy pochodzących z oszustw na podatku VAT. Według śledczych środki te miał legalizować m.in. za pośrednictwem spółki Wataha Trans, której był prezesem i właścicielem. W tym czasie wydawała ona periodyk „Służby Specjalne”, który na swoich łamach próbował dyskredytować… nadzorującego walkę z VAT-owską przestępczością Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora ds. służb specjalnych, i jego współpracowników. „Gazeta Polska” ujawnia kulisy tej sprawy.

"Na czele czasopisma stanął Leszek Pietrzak, były członek komisji weryfikacyjnej WSI. Jego zastępcą został Tomasz Sz., biznesmen z branży ochroniarskiej. Trzon redakcji stanowiły osoby piszące do „Gazety Finansowej” i „Warszawskiej Gazety” – Jan Piński, Grzegorz Jakubowski i Łukasz Pawelski. Z kolei w skład kolegium redakcyjnego wchodzili m.in. dr Wojciech Szewko, ekspert ds. Bliskiego Wschodu, były doradca Leszka Millera, Krzysztof Galimski, ówczesny pracownik TVP, Robert Cheda, emerytowany funkcjonariusz wywiadu PRL, oraz wspomniany Piotr M." - pisze Piotr Nisztor.

Okazuje się, że na tej liście powinno znaleźć się jeszcze jedno nazwisko. Jak wcześniej podawały niektóre media - np. press.pl - w skład redakcji pisma "Służby Specjalne" wchodził Grzegorz Braun, obecny kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego.

 

screen z portalu press.pl 

W internecie można też znaleźć teksty Grzegorza Brauna publikowane przez "Służby Specjalne".

Cały tekst do przeczytania w najnowszym numerze "Gazety Polskiej".

Uwaga! Ze względu na nadchodzącą majówkę "Gazeta Polska" pojawi się w kioskach wyjątkowo we WTOREK 30 kwietnia!