Pan Mateusz Matyszkowicz został wybrany do zarządu TVP. Jak państwo świetnie wiedzą, jest to człowiek bardzo kompetentny w sprawach programowych Telewizji Polskiej. Jego wybór nie jest, myślę, dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Były pogłoski w mediach, że jest jednym z kandydatów. Myślę, że jego obecność w zarządzie bardzo dobrze może wpłynąć na jakość oferty TVP. Takie pokładamy nadzieję w tej nominacji"

- powiedział Czabański dziennikarzom, pytany o decyzje podjęte podczas czwartkowego posiedzenia RMN.

Dodał, że RMN "odwołała zawieszonego przez radę nadzorczą prezesa Radia Kraków Przemysława Bolechowskiego, dziękując mu za pracę dotychczasową".

Tam niestety się okazało, że między zarządem a radą nadzorczą nie układa się współpraca. Trzeba to było jakoś rozwiązać. Rozwiązaliśmy to w ten sposób, że pan Bolechowski sam przyznał, że dalszy jego pobyt w Radiu Kraków nie służy temu radiu i jakby ułatwił nam decyzję o odwołaniu, za co mu zresztą bardzo dziękuję. A nowy prezes pan Mariusz Bartkowicz jest człowiekiem bardzo doświadczonym w Radiu Kraków, bo był zresztą kiedyś prezesem tego radia, był wiele lat dziennikarzem w tym radiu"

- poinformował Czabański.