Organizowana przez fundację Różańskiego konferencja nt. "Unia Europejska i NATO jako fundament euroatlantyckiego systemu bezpieczeństwa. Pozycja Polski – sukces czy niespełnione oczekiwania?" odbędzie się na początku maja. Dwa tygodnie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Zostaną na niej poruszone także tematy bezpośrednio dotyczące UE.

Wśród zapowiedzianych panelistów są osoby sprawujący kierownicze funkcje w czasach rządów Donalda Tuska. Tygodnik wymienia: gen. Janusz Nosek (były szef SKW, prokuratura postawiła mu zarzuty przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków jako szefa SKW i działania na rzecz obcego wywiadu), gen. Jarosław Stróżyk, były żołnierz Wojskowych Służb Informacyjnych, senator Bogdan Klich, były minister obrony narodowej, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador RP w Moskwie, obecnie Fundacja Batorego, gen. Adam Rapacki, były wiceminister MSW, gen. bryg. Krzysztof Bondaryk, były szef ABW, płk Paweł Białek, były wiceszef ABW, gen. Leszek Elas, były komendant Straży Granicznej (gdy był funkcjonariuszem gdańskiej delegatury UOP, uczestniczył w przejmowaniu teczki TW "Bolek" dotyczącej Lecha Wałęsy).

Jak pisze "Gazeta Polska", organizatorem konferencji jest Fundacja Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints. Mirosław Różański jest jej fundatorem i prezesem. W zarządzie i wśród ekspertów fundacji są ludzie, którzy - według tygodnika - byli zarejestrowani przez służby specjalne PRL-u jako tajni współpracownicy, byli wojskowi, biznesmeni i byli politycy.

Mirosław Różański i jego koledzy od momentu odejścia z armii krytykują kierownictwo MON. Gdy kilka dni temu Antoni Macierewicz w wywiadzie dla 'Dziennika Gazety Prawnej' powiedział o niekompetencji gen. Różańskiego, ten odpowiedział inwektywami (...) Mirosław Różański krytykował fakt, że w Elblągu będzie się mieściło NATO-wskie dowództwo wojsk stacjonujących w Polsce; mówił o tym już po ogłoszeniu startu przekopu Mierzi Wiślanej, co uniezależni nas od Rosji. Zaatakował ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka po tym, jak szef MON powołał do istnienia czwartą dywizją Wojska Polskiego

- czytamy w tekście Doroty Kani.

Kim są bliscy współpracownicy gen. Różańskiego? WIĘCEJ w najnowszym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska"!