Sporty elektroniczne odgrywają coraz większą rolę na świecie. Polska nie chce pozostać w tyle, czego dowodem jest inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy. Na początku kwietnia informowaliśmy o powołaniu Narodowej Drużyny Esportowej. Dziś ogłoszono jej skład.

Chcę bardzo podziękować naszym młodym mistrzom za to, że zgodzili się wziąć udział w tej narodowej drużynie, za to, że są gotowi reprezentować Polskę. Dziękuję wam również za to, że postrzegacie to jako zaszczyt"

- podkreślił prezydent, dodając:

Czy możemy mówić, że esport jest sportem? Jeżeli możemy mówić, że szachy są sportem, jeżeli możemy mówić, że brydż jest sportem, to esport, który rozwija zdolności manualne, refleks gracza, bez wątpienia również możemy zaliczyć do tej kategorii".

Kapitanem narodowej ekipy został Miłosz Bogdanowski, który nie ukrywał dziś wzruszenia:

Emocje są wielkie, nie ma co ukrywać. Naprawdę wydaje mi się, że tworzymy historię i mam nadzieję, że ludzie będą to śledzić i będzie się działo.”

Scena e-sportu rozwija się bardzo dynamicznie od jakiegoś czasu. Nas cieszy, że Polska chce się liczyć również w tym elemencie światowej rywalizacji - czego najlepszym dowodem inicjatywa Prezydenta.