To aktor Marek Kondrat, znany m.in. z reklamy jednego z banków. Parę lat temu Jan Rokita porównał do niego... Donalda Tuska.

"Premier (Tusk - przyp. red.) jest w takim samym sensie sztuczny i nieprawdziwy, jak nieprawdziwy i sztuczny jest pan Marek Kondrat, który z telewizora zapewnia nas, że jakiś tam bank marzy o tym, żeby nam dać swoje pieniądze"

- mówił w rozmowie z onet.pl.

Prawdziwy czy nie - ochoczo wspiera Koalicję Europejską. Marek Kondrat postanowił poprzeć poseł Muchę w kampanii wyborczej i... zaśpiewał dla niej piosenkę. Tekst piosenki jest krótki:

"Głosuję, głosuję, głosuję na Muchę, Mucha mi się podoba, Mucha ludzi słucha"

Marek Kondrat starał się jak mógł, ale trzeba przyznać, że ciężko dorównać samej posłance, która ochoczo śpiewała podczas "protestu", jaki posłowie opozycji urządzili w 2016 roku w Sejmie. Oto zapis z tamtego występu:

Ale to nie koniec wokalnych popisów parlamentarzystki. To już legendarny hit, który miał wesprzeć polskich piłkarzy podczas Euro 2012. Jaki był wynik, chyba nie musimy przypominać.

Czy śpiewanie przyniesie jakikolwiek efekt? Tego nie wiadomo. Jeżeli jednak cała kampania opierać się będzie na takim entuzjazmie, z jakim Kondrat wykonał ten utwór, to sukcesu nie odtrąbią