Podczas spotkania z szefem obrony Republiki Łotewskiej generałem broni Leonīdsem Kalniņšem omówiono kwestie dotyczące strategii bezpieczeństwa państw bałtyckich, sytuację w regionie oraz wojskową współpracę dwustronną i w ramach NATO - informuje oficjalny portal Sztabu Generalnego WP. 
 
Po rozmowach w Rydze generał Andrzejczak udał się do bazy w Adazi, gdzie spotkał się z polskimi żołnierzami oraz starszymi oficerami narodowymi  wielonarodowej batalionowej grupy bojowej eFP, stacjonującej na Łotwie. W trakcie spotkania z dowódcą eFP Łotwa ppłk. Philippem Sauve oraz dowódcą Łotewskiej Brygady Piechoty Zmechanizowanej ppłk. Sandrisem Gaugersem rozmawiano na temat realizacji zadań na wschodniej flance NATO, wymieniono również uwagi dotyczące funkcjonowania wielonarodowego kontyngentu wojskowego - czytamy. 

Żołnierze batalionowej grupy bojowej eFP zaprezentowali szefowi Sztabu Generalnego WP sprzęt i wyposażenie używane podczas realizacji zadań. Dowódca PKW złożył generałowi Andrzejczakowi meldunek o działalności Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie, w którym przedstawił aktualną sytuację w rejonie odpowiedzialności. Szef SG WP miał także okazję do rozmowy z żołnierzami służącymi w PKW, poznania ich opinii i wniosków ze służby w Polskim Kontyngencie Wojskowym - podaje SG WP. 
 
W bazie Adazi generał Andrzejczak zapalił także znicz przed pomnikiem Vienotiba Speks, który upamiętnia żołnierzy poległych na misjach.