Generał spotkał się z ministrem obrony Litwy Raimundasem Karoblisem oraz szefem obrony generałem broni Jonasem Vytautasem Żukasem. Podczas rozmów omówiono zagadnienia dotyczące wzmocnienia dwustronnej współpracy wojskowej. Dyskusja dotyczyła m.in. wspólnych ćwiczeń, zarówno polsko-litewskich, jak i sojuszniczych, realizowanych również we współpracy z wojskami USA. Przedyskutowano tematy dotyczące inicjatyw NATO i Unii Europejskiej na rzecz bezpieczeństwa europejskiego, w tym m.in. budowania zdolności do podejmowania natychmiastowych działań na wschodniej flance Sojuszu, związanych z mobilnością i przemieszczaniem wojsk - podaje oficjalny portal Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. 

Nawiązując do wizyty szefa SG WP u żołnierzy PKW Orlik w Szawlach, pełniących służbę w ramach misji Baltic Air Policing, generałowie Żukas i Andrzejczak omówili problematykę związaną z regionalną obroną powietrzną, realizowaną przez państwa NATO nad krajami bałtyckimi - czytamy.

Po zakończeniu oficjalnych spotkań generałowie udali się na cmentarz Antakalnis, gdzie szef Sztabu Generalnego WP złożył wieniec przy pomniku Obrońców Wolności. Odwiedził także cmentarz na Starej Rossie i złożył wieniec przed Mauzoleum Matki i Serca Syna.