Schumacher, syn siedmiokrotnego mistrza świata w F1, Michaela, jeździ dla ekipy z Maranello we wtorek, a już w środę zasiądzie za kierownicą C38 Alfa Romeo. To pierwsze poważne doświadczenie w F1 dla obecnego mistrza Europy w Formule 3 i debiutanta Formuły 2.

Schumacher nie chciał się rozpraszać perspektywą swojego pierwszego testu w F1 przed weekendem, ponieważ przygotowywał się do debiutu w F2 - gdzie zdobył dwa punkty kończąc wyścigi na ósmej i szóstej pozycji.

Tymczasem do McLarena powrócił Hiszpan - Fernando Alonso. Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 prowadzi bolid po raz pierwszy od zeszłorocznego finału sezonu w Abu Dhabi. Jako kierowca  McLarena MCL34 pełni rolę doradcy zespołu, starając się pomóc w rozwoju najnowszego samochodu ekipy.

Dla ekipy Williamsa testy w Bahrajnie są pierwszą poważną szansą na usprawnienie bolidu. Ekipa ma zająć się miedzy innymi kwestią podwozia w samochodzie Roberta Kubicy, które mogło być przyczyną fatalnego zachowania pojazdu na torze w pierwszych startach.