Szef rządu w Puławach wziął udział w podsumowaniu 3-lecia programu "Rodzina 500 plus". Morawiecki podkreślił, że rząd - przygotowując ten program - chciał, żeby "wszystkie dzieci, młodsza młodzież, młodzież, miały jak najwięcej możliwości".

"Program 500 plus jest nie tylko programem prorodzinnym ale też propaństwowym. Państwo polskie, które odkłada na bok rodziny, to nie jest państwo z sercem, a my budujemy państwo z sercem, państwo dla wszystkich rodzin"

- zaznaczył premier.

Morawiecki wskazał, że program "Rodzina 500 plus" jest programem dla przyszłości, "który zupełnie przebudował życie wielu rodzin". "Wraz z tym programem Polska zmienia się nie do poznania (...). Jestem przekonany, że stworzyliśmy nową przestrzeń dla rozwoju całego naszego kraju, wszystkich dzieci i całej młodzieży" - mówił szef rządu.

Premier ocenił, że rozszerzenie tego programu o wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka pokazuje m.in., że rząd "daje pełne zaufanie w ręce rodziców".

"Ufamy rodzinom, ufamy rodzicom. To pokazuje stosunek państwa do rodzin. Chcemy, żeby on był jak najbardziej partnerski i taki jest"

- dodał. Podziękował rodzinom za mądre wykorzystanie środków.

Morawiecki zapewnił, że rząd nie odejdzie i nie zmieni programu "Rodzina 500 plus".

W ramach programu "Rodzina 500 plus" przysługuje świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez kryterium dochodowego. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.