"To pierwszy mecz eliminacji i nie możemy go przegrać. To nie będzie łatwe spotkanie, ale uważam, że przynajmniej wywieziemy remis"

- powiedział przed meczem były reprezentant Waldemar Prusik dodając:

"Mamy naprawdę stosunkowo łatwą grupę i powinniśmy sobie dać radę. Może jesienne mecze w Lidze Narodów nie napawały optymizmem, ale mamy w reprezentacji dobrych a nawet bardzo dobrych piłkarzy, którzy grają znaczące role w silnych ligowych zespołach. Trzeba to tylko wykorzystać, dobrze poukładać na boisku i na awans z tej grupy, w której się znaleźliśmy powinno wystarczyć."

Austria wydaje się być najmocniejszym rywalem Polski w tych eliminacjach. Z tym przeciwnikiem nigdy nie grało nam się jednak łatwo. Świadczy o tym bilans dotychczasowych spotkań - 4 razy wygrywała Polska, 3 razy Austria, raz był remis.

Szczególnie wspomnieć warto ostatnie spotkanie obu reprezentacji. To było EURO 2008. Finałowy turniej. Austria miała dużą przewagę przez niemal całe spotkanie. Niesamowicie bronił wtedy Artur Boruc, udało się wyprowadzić jeden dobry atak i prowadziliśmy jeden - zero. Niemal do ostatniego gwizdka, bo zanim on zabrzmiał, do swojego kapelusza sięgnął angielski arbiter. Howard Webb, niczym magik, wyciągnął z niego rzut karny i skończyło się remisem. Później został nam już tylko tradycyjny mecz o honor...

Fragmenty meczu z 2008 wraz z dwoma pozostałymi spotkaniami Polaków można obejrzeć tu:

Jako kibice reprezentacji Polski mamy nadzieję, że podobna historia nie przydarzy się dzisiaj.

Aktualizacja:

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia dotyczące wyjściowego składu kadry Polski. Wystąpimy w zestawieniu:  Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński - Kamil Grosicki, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik - Robert Lewandowski

Początek spotkania o 20:45. Transmisja TVP i Polsat Sport