Prezydent powiedział, że pracuje nad paktem handlowym z UE, ale zagroził też ponownie nałożeniem ceł na towary importowane z Europy. - Jeśli nie będą chcieli z nami rozmawiać, to zrobimy coś, co będzie gospodarczo bardzo drastyczne - ostrzegł.

Potem dodał jednak: - Ale to się prawdopodobnie ułoży. Oni negocjują.

Varadkar powiedział, że liczy na to, iż brexit nie wpłynie negatywnie na należącą do Zjednoczonego Królestwa Irlandię Północną, i że ma nadzieje na zbudowanie porozumienia handlowego między USA i Europą.

Do brexitu odniósł się również Trump, który oznajmił, że ma nadzieję na podpisanie z Wielką Brytanią umowy handlowej „na wielką skalę”. - Chciałbym, aby cały ten biznes z brexitem wypalił - dodał prezydent.

Pod koniec lutego Trump ponownie zagroził nałożeniem dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do USA. Prezydent od ponad roku zapowiada, że podejmie takie kroki. Zareagowała na to Komisja Europejska, która ostrzegła Stany Zjednoczone, że jakiekolwiek kroki zmierzające do wprowadzenia dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do tego kraju spotkają się z unijną reakcją.