Dziennik „Sme” poinformował, że syn polityka, Martin Hrnko, pracował jako przedstawiciel firmy turystycznej „Bubo”. Był przewodnikiem i pilotem wycieczek do Afryki, Chin, Tybetu, Indii, a także USA i Kanady.

Kondolencje dla Antona Hrnko przesłali prezydent Andrej Kiska, przewodniczący parlamentu, partyjny kolega Hrnko, Andrej Danko oraz członkowie rządu i parlamentarzyści.

Wśród ofiar katastrofy jest jeszcze jedna osoba ze Słowacji - Danica Olexova, która pracowała dla organizacji charytatywnej Dobra novina i która miała odwiedzić misję w Kenii. Także jej bliscy otrzymali kondolencje od prezydenta Kiski.

Samolot Boeing 737 MAX 8 rozbił się sześć minut po starcie, niedaleko miasta Debre Zeit (dawn. Bishoftu), około 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii. Na pokładzie było 149 pasażerów oraz 8 członków załogi.

AFP podaje, powołując się na przedstawiciela linii, że pilot zgłaszał „trudności” i chciał zawrócić do Addis Abeby. Według linii lotniczych Ethiopian Airlines, pilot samolotu był doświadczony, a samolot nie miał usterek.