„Jeżeli ktoś z Państwa w dniu dzisiejszym w godzinach 10-11 napotkał auto marki Hyundai, kolor biały w okolicach Ul. Dziesięciny, Ul. Cedrowa, Ul. Świętokrzyska, Ul. Antoniukowska, prawdopodobnie na niemieckich nr rejestracyjnych prosimy o informację. Gwarantujemy anonimowość.
Podlaskie Biuro Wywiadu Detektywistycznego ufundowało nagrodę w wysokości 10.000 zł za pomoc w ujęciu sprawcy porwania lub informację o miejscu przebywania osób porwanych”

– czytamy we wpisie na Facebooku.

Według jednej z wersji rozważanych przez śledczych - mężczyźni, którzy uprowadzili wczoraj w Białymstoku 3-letnią Amelkę i jej matkę - mają zmierzać do zachodniej granicy kraju białym hyundaiem - takie informacje podaje dzisiaj portal tvp.info. Reporterzy Radia ZET informują, że na przejściach granicznych w województwie zachodniopomorskim policjanci zatrzymują auta i sprawdzają bagażniki.

Podlaska policja upubliczniła zdjęcia poszukiwanego męża uprowadzonej w Białymstoku 25-latki i ojca ich 3-letniej córki. To on wynajął samochód, który został wczoraj użyty do porwania dziewczyny i dziecka, a następnie porzucony w mieście.


"Chęć zemsty albo zmuszenia do powrotu". Ekspertka zaznacza, że takie porwania są "incydentalne"