Jan Olszewski odszedł w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Odszedł od nas patriota, niezłomny i wierny. Człowiek wielkiej odwagi i mądrości. Wierny idei Niepodległej Rzeczpospolitej. Jan Olszewski całe swoje życie poświęcił Polsce i Polakom

 - napisał premier dzisiaj w księdze kondolencyjnej.

Panie Premierze, nie zapomnimy Pana zasług w wykuwaniu naszej wolności i suwerenności. Pańska postawa była i będzie dla nas wzorem uczciwości. Na zawsze zostanie Pan w naszych sercach, zaś dziedzictwo Pańskiej służby Ojczyźnie i służby Solidarności będzie trwać. Będzie się rozwijać

- podkreślił szef rządu.

Jak dodał:

Dziękujemy, że był Pan z nami, że jest Pan w nas i dla nas. Dla nas dziś i dla przyszłych pokoleń".

Do księgi kondolencyjnej wpisali się również minister w KPRM Łukasz Schreiber oraz wiceszef KPRM Paweł Szrot.

Jak poinformowała kancelaria premiera, "księga zostanie udostępniona wszystkim, którzy pragną wyrazić żal i oddać szacunek po odejściu wielkiego Polaka, który służył Polsce do ostatnich swoich chwil".

Do księgi kondolencyjnej będzie można wpisywać się w sobotę i w niedzielę w godzinach 11.00 – 18.00, a od poniedziałku do dnia pogrzebu, księga będzie wystawiona w godzinach 9.00 – 19.00.

Ostatnie słowa Jana Olszewskiego chwytają za serce. Ministrowie wspominają byłego premiera

Czytaj również
Ostatnie słowa Jana Olszewskiego chwytają za serce. Ministrowie wspominają byłego premiera