Morawiecki zaznaczył, że wzrost PKB o 5,1 proc.(według danych GUS) był możliwy dzięki polskim przedsiębiorcom i pracownikom.

"Mamy cztery główne części polskiej gospodarki - stabilność makroekonomiczną, rosnącą wydajność, poprawę infrastruktury i mamy, jak mówią ekonomiści, kapitał ludzki, czyli pracowników, którzy coraz wydajniej pracują. To im zawdzięczamy to, że polska gospodarka tak dobrze się rozwija i jednocześnie cały czas perspektywy wzrostu (gospodarczego) są bardzo obiecujące"

- mówił szef rządu.

Szef rządu stwierdził, że firma Inter Europol, która istnieje od 1989 r. jest "równolatkiem III RP", a eksport jej produktów - jak dodał - sięga 35 proc. do 45 proc. rocznie. "Eksport jest i może być lokomotywą wzrostu gospodarczego" - powiedział Morawiecki.

Firma Inter Europol jest producentem zarówno świeżego, jak i mrożonego pieczywa, w tym chlebów, bułek, bagietek i paluchów czy ciastek. Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej firmy, produkty są dostarczane m.in. do supermarketów, hoteli, restauracji, stacji paliwowych, odbiorców detalicznych i sklepów firmowych. 

Jak zaznaczył premier Morawiecki, "ten wynik możliwy jest dzięki polskim przedsiębiorcom, polskim pracownikom."

Dziękuję za ogromny wysiłek, mamy stabilność makroekonomiczną, rosnącą wydajność, poprawę infrastruktury i kapitał ludzki - ludzi, którzy coraz lepiej oraz wydajniej pracują

- podkreślał.

Zwrócił się również do przedsiębiorców i pracowników w Małopolu:

To Państwu zawdzięczamy to, że polska gospodarka lepiej się rozwija i perspektywy są bardziej obiecujące. Firma Inter Europol to kolejny dowód na to, że eksport może być lokomotywą wzrostu gospodarczego.

Jak dodał, z "tego zakładu, jak i z setek polskich przedsiębiorstw wychodzi żywność charakteryzująca się najwyższymi standardami jakości. Warto to podkreślić, bo musimy wspierać polską jakość, polską żywność, polskie produkty eksportowe".

Polska gospodarka będzie wtedy silna i jeszcze silniejsza, gdy cała Europa, cały świat będzie próbował polskich produktów rolnych, używał polskich maszyn. Dzięki temu rozwija się polska gospodarka

- dodał premier.