Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił na konferencji prasowej, że Koalicja Europejska to projekt dobry tylko na wybory europejskie, natomiast Polacy oczekują czegoś więcej.

Polacy oczekują Koalicji Polskiej, koalicji dla Polski, która wygra wybory (parlamentarne) w 2019 r., zmieni i rząd, i zmieni podejście do drugiego człowieka. Przywróci wzajemny szacunek, zakończy bratobójcza wojnę oraz umocni nasze miejsce w sercu Europy

 - podkreślił Kosiniak-Kamysz

Dodał, że jest to zadanie dla polityków, samorządowców, społeczników – wszystkich Polaków odpowiedzialnych za przyszłość.

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że jej ugrupowanie jest otwarte na rozmowę i nigdy nie odmówi nikomu porozumienia w kwestii koalicji.

Polska potrzebuje jesienią szerokiej koalicji. Uważamy, że najlepiej, gdyby taka koalicja powstała jak najwcześniej i była odpowiedzią na oczekiwania Polaków. Ona musi być oparta o wspólne wartości programowe

- powiedziała.

Dodała, że zarówno PSL, jak i Nowoczesna, potrafią znaleźć sprawy, które je łączą i mogą być podstawą programową. Jako przykład podała kwestię pozyskiwanie energii odnawialnej.