Spadochroniarze z 6. BPD uczestniczyli w ćwiczeniu Canadian Patrol Concentration 2018. Oprócz polskiej grupy żołnierzy rozpoznania szkolili się zwiadowcy z Kanady, USA, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Włoch. Ćwiczący działali w trudnych warunkach terenowych oraz niskiej temperaturze realizując m.in. patrolowanie, taktyczne pokonywanie terenu, nawigowanie dniem i nocą oraz rozpoznanie obiektu, dróg i obszarów. Przed przystąpieniem do działań taktycznych uczestnicy szkolenia zapoznani zostali z zagrożeniami związanymi z niskimi temperaturami, takimi jak odmrożenia, kontuzje i hipotermia oraz sposobami ich uniknięcia — podaje oficjalny portal brygady.

Główną częścią ćwiczenia było nieprzerwane 48-godzinne działanie zwiadowców w terenie, podczas którego pokonali oni ok 50 kilometrów nawigując tylko przy pomocy kompasu i mapy, w dzień i w nocy — czytamy.

Canadian Patrol Concentration jest ćwiczeniem cyklicznym odbywającym się co dwa lata na terytorium Kanady. Realizm ćwiczenia i srogie warunki podczas działania pozwalają przetestować wytrzymałość nie tylko sprzętu ale i organizmu żołnierzy.