Zapytany czego dokładnie w nowym roku życzy sobie rząd i ministrowie, Marek Suski stwierdził, że z pewnością wygranej w wyborach.

Na pewno życzymy sobie dobrej koniunktury w gospodarce. Oczywiście w roku wyborczym trudno sobie nie życzyć zwycięstwa w wyborach.
- mówił szef gabinetu premiera.
 
Dopytywany, czy wśród priorytetów jest spotkanie w Sejmie po wyborach w tym samym składzie, odpowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość liczy na powiększenie składu swoich posłów w Sejmie.

Chcielibyśmy zwiększyć zasób naszych parlamentarzystów, żebyśmy mieli możliwość nawet zmian konstytucji, choć to nie będzie łatwe.
- mówił na antenie Telewizji Republika Marek Suski.

Dopytywany z kolei o nominację dla Adama Andruszkiewicza, szef gabinetu premiera podkreślił, że zostały docenione zdolności Andruszkiewicza w dziedzinie nowych technologii.

W dziedzinie cyfryzacji tam, gdzie jest elektronika, gdzie są komputery, internet to młodzi ludzie są w tym bardzo dobrzy, a jeżeli mają to być działania dla młodych ludzi, to trzeba dać tych, którzy to rozumieją, potrafią, czyli młodych ludzi.
- mówił Suski.

Zapytany, czy powołanie Andruszkiewicza wynikało z tego, że miałby on przysporzyć młodych wyborców Prawu i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu i polskiego parlamentu, odpowiedział:

Jeżeli by tak było, że będzie przyciągać młodych ludzi, to bardzo dobrze.