W grudniu pod hasłem „Polska sercem Europy” odbyła się konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wówczas, że w styczniu-lutym zostanie przedstawiony nowy program PiS.

W radiowej „Jedynce” szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk został zapytany, czy zapadają już decyzje dotyczące programu PiS.

To jest oczywiste, że przed zbliżającymi się wyborami będziemy chcieli przedstawić nowy program Prawa i Sprawiedliwości. Mówił o tym zarówno nasz lider Jarosław Kaczyński na ostatniej konwencji partii, jak i premier Morawiecki zapowiadał, że na przełomie stycznia i lutego te propozycje programowe będziemy komunikować. Oczywiście, że trwają w tej chwili różnego rodzaju prace i analizy i będziemy je prezentować - myślę, że będzie to robił pan premier i przedstawiciele kierownictwa naszej formacji politycznej
- mówił szef Kancelarii Premiera.

Jednocześnie Michał Dworczyk wskazał, że przygotowanie nowego programu „bierze się z ewaluacji dotychczasowych działań”. Zapewnił, że większość najważniejszych deklaracji Prawa i Sprawiedliwości z 2015 roku została zrealizowana - czy program 500 plus, czy obniżenie wieku emerytalnego, bezpłatne leki dla seniorów, a także „szereg innych, ważnych rozwiązań”.

Teraz jest czas na podsumowania i przygotowywanie oraz prezentacje nowego programu.
- mówił Dworczyk.