ABAX Equipment Control składa się z modułu, który wysyła informacje w czasie rzeczywistym. W dowolnym momencie i z każdego urządzenia podłączonego do Internetu (PC, tablet, smartfon) możesz sprawdzić lokalizację cennnych maszyn i urządzeń na dokładnej cyfrowej mapie.
 
Można również wskazać obszar na mapie i otrzymać automatyczną wiadomość, gdy sprzęt opuści wcześniej zdefiniowaną strefę.
Znajdź sprzęt i uzyskaj informacje o jego użyciu
 
Ponadto w łatwy sposób można znaleźć zagubione maszyny i sprzęt. W przypadku kiedy nie wiesz, gdzie znajdują się Twoje zasoby, możesz zlokalizować swoją zgubę dzięki pozycjonowaniu GPS i GSM. System prowadzi również dziennik eksploatacyjny, w którym znajdują się informacje o zaplanowanych przeglądach i korzystaniu z maszyn oraz sprzętu poza godzinami pracy.
 
Informacje te mogą być na przykład wykorzystywane przy rozliczaniu rzeczywistego czasu użytkowania, co jest bardzo przydatne dla firm, które wynajmują swoje maszyny i sprzęt.

Ze względu na szczególne warunki pogodowe, na rynek wprowadzono specjalną klatkę ochronną dla cennego modułu.
 
Nowa stalowa klatka jest niedrogim rozwiązaniem, z którego korzysta już wiele firm. Oprócz ochrony sprzętu, nowa osłona modułu ma na celu zapewnienie, że urządzenie jest dobrze przymocowane.
- mówi Product Manager, Bjørn André Hagen.
 
Stalowa klatka jest dostępna dla małych i dużych baterii urządzenia GPS/GSM do monitorowania sprzętu - ABAX Equipment Control.
 
Na początku tego roku ABAX wprowadził na rynek nowy moduł do monitorowania sprzętu, który posiada o 40% lepszą pojemność baterii i dokładniejszy sygnał GPS - 16 razy lepsza wydajność niż poprzednia generacja.
 
Widzimy teraz, jak wielu Klientów uważa za istotne możliwość pozycjonowania na mapie swoich maszyn i sprzętu. Klienci chcą wiedzieć, gdzie dokładnie znajduje się ich mienie.
- mówi Bjørn André Hagen.