Związek domaga się też wdrożenia „planu Marshalla” dla policji, ostrzegając, że jeśli prezydent Emmanuel Macron szybko go nie ogłosi, związek Alliance podejmie inne działania.

Związkowcy zrzeszeni w ramach Alliance domagają się zwłaszcza, by deputowani nie głosowali za projektem budżetu na 2019 rok.

Środki przeznaczone w nim na siły porządkowe nie są „wystarczające".
- przekonuje zastępca sekretarza generalnego Alliance'u Frederic Lagache.

Według niego projekt budżetu „musi uwzględniać plan modernizacji policji zarówno pod względem nieruchomości, jak i wyposażenia”, a także „niezmienne zaangażowanie sił bezpieczeństwa, nie tylko w ostatnich tygodniach, ale także w przeciągu kilku lat”.

Z kolei związek Unsa-Police od wtorku wprowadza zasadę „minimum usług” i żąda przyjęcia jego przedstawicieli przez prezydenta.

Ronda są nie tylko dla żółtych kamizelek.
- podał w oświadczeniu ten związek.

Unite-SGP-FO wystosowała apel o mobilizację policjantów na wzór ruchu protestu „żółtych kamizelek”. Wśród szeregu postulatów znajduje się m.in. zapłata za nadgodziny.

Związek wysłał list do prezydenta, apelując, aby nie zapominał o słowach i gestach pod adresem policjantów i komunikatów wsparcia dla policji ze strony władzy wykonawczej od początku kryzysu „żółtych kamizelek” i przy okazji ataku w Strasburgu.

Z kolei Unite wezwała do spotkania przedstawicieli związków w tym tygodniu. Zaapelowała też o „zdecydowaną odpowiedź” rządu przed 11 stycznia 2019 r. W przeciwnym razie wezwie do powszechnej mobilizacji 26 stycznia.