Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do makabrycznego wypadku. Ginie Ryszard Buczek, gwiazda kultowego programu dla dzieci, który niegdyś oglądała cała Polska. Wszystko wskazuje na to, że niespodziewanie stracił kontrolę nad pojazdem. Sprawa nie dla wszystkich jest jednak oczywista. Julita Wójcicka, młoda dziennikarka plotkarskiego portalu meganewsy.pl, uważa, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Dziewczyna zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. Szybko przekonuje się, że prawda o śmierci telewizyjnego gwiazdora jest bardziej przerażająca, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. W walce o prawdę niedoświadczona dziennikarka będzie musiała poświęcić więcej, niż myślała. Wójcicka z przerażeniem stopniowo odkrywa to, co na co dzień wydaje się ukryte – że w świecie nowych technologii niewiele wystarczy, aby ktoś obcy wiedział o nas niemal wszystko, a przestępcy działają w nieznany wcześniej sposób. W dobie XXI wieku wszystkie chwyty są dozwolone.
 
„To nie jest powieść science fiction” – głosi zdanie umieszczone na początku książki.
Szamałek rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, precyzyjnie opisując świat, w którym najważniejsza jest liczba kliknięć, sensacyjny news i którym rządzą nowe technologie. Żadne tradycyjne metody śledztwa nie mogą już pomóc. Wartka akcja, charyzmatyczna główna bohaterka, mocne osadzenie we współczesnej rzeczywistości oraz zaskakujące zakończenie książki, sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć.  
 

Jakub Szamałek – pisarz, scenarzysta studia CD Projekt RED (producent serii gier „Wiedźmin”). Absolwent Oksfordu, doktor archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu w Cambridge, stypendysta Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Autor trylogii kryminalnej o ateńskim detektywie Leocharesie. Za książki z tej serii otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników (2011, „Kiedy Atena odwraca wzrok” oraz 2016, „Czytanie z kości”). Zaliczony przez fundację Res Publica, Google i Financial Times do grona stu młodych liderów Europy Centralnej i Wschodniej. Thriller „Cokolwiek wybierzesz”, jego najnowsza powieść, to pierwsza część trylogii „Ukryta sieć”, wydana nakładem wydawnictwa W.A.B.